رویداد های ایرانیگزارشمسابقات ایران

گزارش تکمیلی از چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران

برگزاری این دوره هم به همت بنیاد ملی بازی های رایانه ای ایران و با همکاری گروه مکعب نماینده رسمی جام جهانی بازی های رایانه ای یا ESWC صورت گرفت.

چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران یا به اختصار IGL در تاریخ 97/6/6 در برج میلاد تهران استارت خورد. برگزاری این دوره هم به همت بنیاد ملی بازی های رایانه ای ایران و با همکاری گروه مکعب نماینده رسمی جام جهانی بازی های رایانه ای یا ESWC صورت گرفت.

بدون تردید IGL بزرگترین میعادگاه دوستداران و فعالان صنعت بازی های رایانه ای در ایران است. این سری مسابقات تابستانه همیشه بهانه ای بوده برای اینکه گیمر ها و بازیچی ها از همه جای ایران مدتی دور هم جمع شوند و همگی در طول این مدت یک دغدغه مشترک داشته باشند و اون چیزی نیست جز بازی کردن و لذت بردن…

این گردهمایی بزرگ اینبار به علت اینکه هیچگونه محدودیت سنی و جنسیتی را در بر نمی گرفت تبدیل به یک فستیوال تمام عیار بازی های رایانه ای شده بود.

هزاران شرکت کننده از سراسر ایران و دها شرکت بازی سازی و مرتبط با بازی های رایانه ای به مدت ده روز از 9 صبح تا 10 شب در محل برگزاری مسابقات دائم در حال جنب و جوش و فعالیت بودند تا این دوره از مسابقات شاهد جریانی پویا تر نسبت به سایر رویدادها و مسابقات برگزار شده قبلی در همین زمینه باشد.

این پویایی باعث شده بود بازی های ایرانی پسر خوانده و کوئیز آو کینگز بتوانند در بخش جذب مخاطب و ایجاد محتوای هیجان انگیز با رقبای خارجی خود رقابت کنند، رقبای خارجی معروفی مانند: Clash Royale , FIFA 18, PES 18, CS GO.

از پیشرفت های ملموس دیگر این دوره نسبت به مسابقات قبلی علاوه بر افزایش ملموس شرکت کنندگان، جوایز نفیس این دوره از مسابقات بود. اسپانسرها اینبار سخاوت بیشتری نشون دادند به طوری که شاهد جوایز نقدی میلیونی و هدایای ارزنده ای از قبیل مانیتورهای حرفه ای مخصوص بازی و کنسول های بازی بودیم. به عنوان مثال فقط 400 میلیون ریال جوایز نفرات اول تا سوم مسابقه  Quiz بود. این جوایز اگرچه نسبت به رویدادهای خارجی ناچیز است ولی با این وجود افزایش چشمگیر جوایز این دوره نسبت به دوره های قبلی مقدمه ای است برای اعطای جوایز نفیس تر و ارزنده تر در آینده به نفرات برتر در این زمینه ها که بی شک رونق چشمگیری به این عرصه خواهد داد.

برگزاری تمام مراحل مسابقات با اینکه گاهی شامل اختلالات کوچک می شد ولی در کل خوب و روان اجرا شد و این بار اکثر شرکت کنندگان از روند برگزاری مسابقات راضی بودند و به آن نمره قبولی دادند.

با اینکه سایه مشکلات معیشتی و جریانات سیاسی بین المللی به شدت بر سر این دوره از مسابقات سنگینی میکرد و تا حدودی آن را تحت تاثیر قرار داده بود ام این قضیه نیز نتوانست سدی برای پیشرفت و توسعه این رویداد در ایران شود و با تمام محدودیت ها این دوره نیز در بالاترین سطح فنی و کیفی برگزار شد.

پرده آخر از این نمایش شب فینال مسابقات بود و این نوید را می داد  که دیگر در مقوله برگزاری مسابقات و مخصوصا فینال به استانداردهای جهانی رسیده ایم. صحنه، دکور ، اجرا و نکات فنی همگی عالی بودند و این امکان را می داد که تماشاچی دو ساعت تمام از این اختتامیه لذت ببرد.

در پایان نیز اهدای جام ها و جوایز به همراه مراسم نورافشانی کامل کننده این ضیافت تماما گیمری بود و این پایان آغازی می شود برای روزهای روشن تر در زمینه بازی های رایانه ای در کشور عزیزمان ایران.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =

بستن
بستن