اخباررویداد های ایرانی

چالش های TGC2018

چالش‌های TGC 2018

همان‌گونه که از شرایط حاکم می‌توان حدس زد برگزاری TGC 2018 با چالش‌های عمده‌ای نیز همراه شده است. طبیعی است خروج ایالات متحده از برجام، بازگشت تحریم‌های یک‌جانبه‌ی این کشور طی ماه‌های آینده و نوسانات شدید نرخ برابری ریال در مقابل ارز‌های بین‌المللی، بر برگزاری رویداد و آینده‌ی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت حضور شرکت‌ها و فعالان صنعت بازی‌سازی جهان در ایران بی‌تاثیر نباشد.

افزایش هزینه‌ها و قیمت دستگاه‌های دیجیتالی مثل کنسول‌های بازی و تلفن‌های هوشمند، هراس بازیگران مهم صنعت بازی‌های رایانه‌ای جهان از مراوده‌ی تجاری با ایران و ترس از شمول تحریم‌ها به واسطه‌ی حضور فیزیکی در ایران از جمله پیامد‌های ناخوشایندی هستند که برای این تحولات می‌توان متصور شد.

حاشیه‌های TGC 2018

جدا از چالش‌های یاد شده، TGC 2018 تا اینجا با حاشیه‌های عجیبی نیز همراه بوده است. امین امیرشریفی مدیرعامل کافه‌بازار، روز گذشته در حساب کاربری توییتر خود نوشت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با ارسال یک ایمیل، حضور شرکت کافه‌بازار در این رویداد را لغو کرده و کافه بازار نیز در مقابل TGC امسال را تحریم کرده است!

کافه‌بازار TGC2018

علت این امر در ایمیل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای «تداخل ذاتی حضور شرکت کافه‌بازار با اهداف ترسیم شده برای رویداد تی جی سی» یعنی تسهیل امر صادرات بازی‌های ایرانی به بازار‌های جهانی و «مخالفت صریح مدیرعامل کافه‌بازار با این رویداد و ماهیت آن» عنوان شده است.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای TGC2018

آنگونه که امیرشریفی عنوان می‌کند اشاره‌ی ایمیل یاد شده به توییت دیگری از اوست که در آن به نحوه‌ی برگزاری این رویداد و هزینه‌های میلیاردی آن اشاره کرده و افزوده با ضعف صنعت بازی‌سازی کشور، اولویت‌های داخلی چیز‌های دیگری غیر از صادرات بازی هستند.

در واقع انتقاد به‌جایی که از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نسبت به کافه‌بازار مطرح شده این است که کافه‌بازار از این رویداد در جهت واردات بهره می‌گیرد در حالی که ماهیت رویداد TGC تسهیل صادرات است. با این وجود با توجه به تامین هزینه‌های رویداد از جیب بیت‌المال، سلب حق حضور بخشی از مخاطبان آن جای شک و شبهه‌های زیادی دارد و بهتر می‌بود مشکلات و اختلاف نظر‌های به وجود آمده به شیوه‌ی حرفه‌ای‌تری حل شود.

میتوانید این مقاله را به نقل از پیام ادیب  در  سایت رایکا اد مشاهده نمایید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =

بستن
بستن