اخباررویداد های ایرانیگزارشمسابقاتویدیو

معرفی معتبرترین مسابقات رینبوسیکس در ایران

اولین دوره مسابقات جامچی رشته ی رینبوسیکس!

جامچی اولین دوره مسابقات جایزه بزرگ را رینبو سیکس را برگزار کرد

در این مقاله قصد داریم شما را با بزرگترین مسابقات انجام شده در رشته ی رینبو سیکسبا نظارت انجمن ورزشهای الکترونیک وزارت ورزش ایران و همیاری شهرداری منطقه 2 تهران آشنا کنیم .شاید اگر  بدانید بیش از 64 تیم 8 نفره تا 10 نفره در این مسابقات حضورداشتند، آشنا شدن با این رویداد برای شما هم جذاب باشد.

درباره ی جامچی:

جامچی گروه برگزار کننده و هماهنگ کننده رویدادها و مسابقات بازی های رایانه ای ایران که تا پیش از این با عنوان  پی پی ال  یا همان پرشین پرو لیگ از سال 1395 فعالیت خود را با هدف یکپارچگی و ارتقای سطح مسابقات بازی های رایانه ای آغاز کرده بود با تلاش مضاعف و استمرار بر اهداف خود توانسته بود با بسترسازی مناسب از زمان فعالیتش تا کنون با برگزاری بی نقص چهار دوره کاپ حرفه ای و برگزاری یک دوره لیگ کاملا حرفه ای قابلیت های خود را برای برگزاری این گونه رویداد ها اثبات نماید.

معرفی اولین تورنمنت جایزه بزرگ جامچی در رشته ی  رینبوسیکس:

تیم جام چی در نظر داشت اولین تورنمنت خود را در پاییز سال 97 با چهره ای متفاوت تر برگزار کند.برگزاری مسابقات در بخش بازی های رایانه ای در رشته رینبوسیکس در دو مرحله مقدماتی آنلاین  و نهایی  به روش حضوری (شبکه)  با مجوز وتحت نظارت انجمن بازی های رایانه ای و وزارت ورزش و مساعدت و همکاری شهرداری منطقه 2 تهران و همراهی شخص شهردار جناب آقای کشت پور  بر روی دو پلتفرم رایانه  و پلی استیشن برگزار گردید.

ساختار تورنمنت:

این  دوره مسابقات ازدو بخش تشکیل شده بود. بخش اول مسابقات جایزه بزرگ جام چی در پلتفرم کنسول پلی استیشن 4 که با حضور64 تیم 8 نفره  ومجموعا 512 شرکت کننده برگزار شد و شامل دو مرحله آنلاین و حضوری بود. این 64 تیم که از سراسر کشور در این دوره مسابقات شرکت می کردند در هشت گروه هشت  تیمی بصورت آنلاین با هم به رقابت پرداختند و در نهایت 8 تیم از این رویداد  به مرحله حضوری و حذفی راه پیدا کردند و برای کسب عنوان قهرمانی با هم به رقابت پرداختند.بخش کنسول پلی استیشن 4  از تاریخ 12 مهرماه تا 30 آبان به طول انجامید و در نهایت از تاریخ 1 تا 2 آذر ماه مصادف با مبعث رسول اکرم  مرحله نهایی و حضوری مسابقات با 8 تیم در سالن کنفرانس شهرداری منطقه 2 به صورت هر چه با شکوه تر برگزار گردید. که در نهایت تیم KNF که یک تیم از شهرستان بود به مقام قهرمانی دست یافت و نوید این را به ما داد که با تدابیر انجام شده از لحاظ  ایجاد سهولت برای حظور تیم های شهرستانی ما توانستیم از تمام ظرفیت های ملی از سراسر ایران در این رشته استفاده کنیم و تا حدودی انحصار را از مرکز برداریم. از دیگر نکات مثبت و قابل اشاره در برگزاری این رویداد نظم و مدیریت منحصربه فرد و استفاده از تمام ظرفیت های موجود و زیر ساخت ها  در تمامی مقاطع رویداد می باشد به نحوی که تمام بازیکنان و داوران و کادر برگزاری مسابقات توسط فرم و طراحی لباس تفکیک گشته و این امر جلوه ای خاص به برگزاری مراسم بخشیده بود از لحاظ زمانبندی و ا جرای دقیق مراحل مسابقات طبق برنامه نیز همانگونه که انتظار میرفت تمامی پارامتر ها طبق برنامه و زمانبندی مشخص شده پیشرفت به نحوی که  مسابقات از 8:30 بامداد آغاز و تا ساعت 20:30 به صورت منظم و بدون وقفه پی گیری میشد که اینگونه اجرای روان و بدون اختلال مسابقات تا کنون بی نظیر بوده است. علاوه بر انسجام و زیبایی در برقراری مسابقات نکته قابل توجه دیگر و متمایز کننده این مسابقات از سایر رویدادهای مشابه  بحث مالی و اسپانسرینگ در مسابقات بود که به سبب فعالیت ها و زمینه سازی های هوشمندانه در مقوله تبلیغات شاهد پا پیش گذاشتن  اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه سرمایه گذاری مادی و معنوی بر روی مسابقات بازی های رایانه ای  جامچی  بودیم. این همراهی مادی و معنوی باعث گردید جوایز و هدایای اهدا شده به شرکت کنندگان از سقف 50.000.000 ریال تجاوز کند که امر نیز تا به امروز یک رکورد به حساب می آید.

اخبار مسابقات و پخش زنده ی این مسابقات :

مسابقات جامچی اخر هر هفته انجام میشد و برنامه ی مسابقات هر هفته در لینک زیر قابل مشاهده  بود:

https://streamg.tv/bazichi/live

 اکثر مسابقات حساس این بازیها از طریق کانال بازیچی در سایت StreamG.tv پخش میشد وبازیکنان فرصت دیده شدن و نشون دادن استعداد خودشون رو پیدا کردند مخصوصا در مراحل حضوری و پایانی که تعداد بینندگان زنده بالغ بر 4000 بیننده زنده بود.

اما با اتمام مسابقات و اهدای جوایز نفرات برتر پرونده این دوره از مسابقات  برای همیشه بسته نشد بلکه این مسابقات شروعی بود برای تمام علاقه مندان و بازیچی های دوستدار این رویداد ها و بازی های رایانه ای  تا بتوانند از ظرفیت های فراهم شده  حد اکثر استفاده را برای رسیدن به سکوهای جهانی ببرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =

بستن
بستن