Fortnite, اخبار روز دنیای بازی, مقالات, نقد و بررسی

جزئیات فصل ششم فورتنایت

فصل ششم فورتنایت، حیوانات خانگی، یک جزیره معلق و آیتم نامرئی کننده به همراه دارد!
تابستان هیجان انگیز فورتنایت به پایان رسید و این بدان معناست که فصل Battle Pass جدیدی در راه است. این بتل رویال جذاب با تم هالووین در فصل جدیدش حال و هوای متفاوتی به بازی داده.

“به پا خواستن تاریکی” – Darkness Rises

در آپدیت جدید، قسمت Battle Pass بازی شامل 100 مرحله باز شدنی است، که جوایز متنوعی برای بازیچی ها مانند Skin انسان گرگ نما که ظاهر بی نظیری دارد را به همراه می آورد.

همچنین مانند همیشه تغییرات زیادی در نقشه بازی ایجاد شده که از جمله آنها میتوان به Haunted Castle ، Fatal Fields ، زمین های خراب شده و یک جزیره معلق که فعلاً در Loot Lake مستقر ولی در حال حرکت اشاره کرد.

“سنگ سایه – Shadow Stone”

به لطف سلاح ها و تجهیزات جدید، بازیچی ها می توانند آیتمی به نام “سنگ سایه – Shadow Stone” که قابل مصرف است را پیدا کنند ، آیتمی که با استفاده آن شما قادر به استفاده از سلاح های خود نخواهید بود ولی در عوض شما را برای مدت زمان کوتاهی نامرئی میکند. و علاوه بر این به مانند یک روح قابلیت عبور کردن از اجسام و دیوار را هم به شما میدهد.

با استفاده از Shadow Stone شما از افتادن از ارتقاع آسیب نخواهید دید و راه رفتن و سرعت حرکت شما را نیز افزایش میدهد.

بعضی از اسلحه ها نیز تغییراتی داشتند مانند Grappler که تعداد تیر آن از 15 به 10 کاهش یافته و اسلحه شاتگان دو لول نیز بهبود هایی هنگام هدف گرفتن یافته است.

“حیوانات خانگی”

اما بزرگترین تغییر در این فصل بازی، وجود حیوانات خانگی است که میتوانید با خودتان حمل کنید! بله این درست است شما میتوانید به کاراکتر “جان‌ویک” خودتون یک سگ بدهید! حیوانات مانند سایر Skin های بازی دارای مدل و رنگ و تنوع زیاد هستند.

فصل 5 برای فورتنایت تا الان بهترین فصل بود به دلیل این که پر از چیز های غافلگیر کننده بود، همیشه قرار بود  اتفاقی رخ دهد. فصل 5 با یک موجود فضایی مرموز که در آسمان میچرخید و ردی مانند ترک یا شکاف از خود به جای میگذاشت شروع شد. از این ترک ها رعد و برق هایی به قسمت های بیابانی نقشه صاطع میشد. این رعد و برق ها کم کم زیاد میشندند تا یک مکعب غول پیکر بنفش ظاهر میشد. ابتدا کسی نمیدانست مکعب به چه معناست. اما غیر قابل خراب شدن و پایدار بود. بعدها که مکعب شروع به حرکت در اطراف نقشه کرد نشانه هایی را روی زمین بر جای میگذاشت و در محیط اطرافش جاذبه طوری بود که Shield رو پر میکرد. در نهایت که در Loot Lake متوقف شد به یک مکعب پرتاب کننده مانند ترامپلین که با پریدن روی آن به اطراف پرت میشوید تبدیل شد. بعد از همه این داستانها که در بازی پیدا شدند، Event های کوچک شروع و وارد عرصه شدند مانند Tomato Head که به Skin به نام TomatoHead ختم میشد.

روی هم رفته، همه این تنوع ها در بازی فورتنایت باعث شده تا همچنان جز پر مخاطب ترین عناوین فعلی باشد.

در فصل ششم به نظر میاد که توسعه دهندگان بازی بیشتر سعی کرده اند که این بازی را به یک بازی بر پایه خدمات (Service Based) تبدیل کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *