اخبار روز دنیای بازی

تسلا آرکید

بازیچی

تسلا آرکید

هنگامی که در آخرین E3 ایلان ماسک مالک شرکت برند بزرگ خودرو سازی تسلا این سوال را مطرح کرد که چگونه میتوان رانندگی را با هیجان و لذت مضاعف تجربه کرد؟، کمتر کسی فکر میکرد که قرار است پای بازی های ویدئویی در صنعت خودرو سازی تسلا در میان باشد، ایلان ماسک که همواره با نزدیکی و تعامل با مشتریان خود رویه ای متفاوت با دیگر مدیران و مالکان صنایع خودرو سازی دارد این بار با ترفندی جدید سعی به رقابت در بازار خودرو های الکتریکی و خودران دارد.

شرکت تسلا اخیرا با همکاری وکتور یونیت (vector unit) به مدیریت رالف نوزل سیستمی را به سری جدید خودرو های خود افزوده است که از طریق آن در هنگام سپری کردن زمان انتظار برای شارژ اتومبیل که حد اقل حدود بیست دقیقه به طول می انجامد سرنشینان خودرو میتوانند به انجام بازی های ویدئویی بپردازند.

تا قبل از این سرنشینان خودرو در زمان انتظار برای شارژ خودرو باید خود را به نحوی سرگرم میکردند تا این زمان بگذرد، ولی با افزودن سیستم تسلا آرکید به سری جدید خودرو های تسلا دیگر این مشکل از بین رفته است و سرنشینان میتوانند از طریق این سیستم توسط مانیتور بزرگ و مرکزی اتومبیل در هنگام زمان انتظار برای شارژ خودرو به بازی کردن بپردازند.

این سیستم توانایی اجرای بازی های ویدئویی از سبک بازی های آتاری تا به روز ترین بازی های ویدئویی را دارد، این توانایی بالا برای اجرای بازی های ویدئویی تا حدی است که ایلان ماسک قویا اعلام کرده است که در آپدیت این سیستم بر روی خودرو های تسلا میتوان حتی بازی ویچر را نیز اجرا کرد و از آن لذت برد.

نکته جالب تر در سیستم تسلا آرکید این است که میتوان از فرمان خودرو و پدالها به عنوان کنترلر و جوی استیک برای بازی های ویدئویی استفاده کرد که این مزیتی قابل تقدیر محسوب میشود و تا حدود زیادی به سخن ایلان‌ماسک در مورد تجربه ی رانندگی با هیجان و لذت و بیشتر معنا میبخشد.

حال باید منتظر ماند و دید که این سیستم افزوده شده به سری جدید اتومبیل های تسلا میتواند در رقابت فروش و بازاریابی برای کمپانی تسلا در مقابله با دیگر غول های این صنعت یک مزیت محسوب شود یا این سیستم فقط به عنوان یک آپشن اضافه و کم کاربرد در خودرو های تسلا نصب و در آینده ای نچندان دور بی کاربرد گردد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *