Fifaاخبار

بزرگترین اشتباهات کمپانی منفور EA

وال استریت کمپانی EA را پنجمین کمپانی منفور اعلام کرد.

اولین بار سال 2013 بود، و امسال EA دوباره جایزه “بدترین شرکت در امریکا” را از The Consumerist دریافت کرد،من فکر نمی کردم که EA بیش از این برنده جایزه ی اغلب نمادین “بدترین شرکت” شود ولی روایت در طول سال گذشته،پس از یک سری اشتباهات مبرهن توسط مقامات بالای شرکت و بازی هایی که تولید کرده تغییر کرده است . حقیقتا این اتفاق مرا به یاد روزهای قدیمی EA می اندازد که در آن طرفداران بار دیگر معنای کمپانی EA را با طمع و یا شکست یکسان می دانند. در اینجا چیزهایی است که در این سال اتفاق افتاده است:

مارس 2017 – Mass Effect Andromeda Underwhelms

یک بازی می تواند ناتمام راه اندازی شود. یک بازی نمی تواند با عنوان یک Meme راه اندازی شود.

چند هفته طول کشید تا Mass Effect آندرومدا منتشر شود، اما قبل از آن عکس های اولیه از بازی به GIF تبدیل شد، انیمیشن های نامناسب صورت که شخصیت ها را مدل هایی نا کارآمد به نظر می رساند که حتی از زمان سه گانه ی اصلی هم ناقص تر و نا کامل تر بوده اند .بدون اندکی صحبت در مورد گیم پلی و داستان،این meme ها در میان بازیکنان ریشه گرفتند و آنها به این نتیجه رسیدند که آندرومدا در هنگام راه اندازی ناتمام بوده و آسیب لازمه به بازی وارد شد.

در حالی که یک بازبینی عادلانه و سخاوتمندانه از بازی (مانند خودم) می گوید این بازی برای طرفدارانش ارزش بازی کردن دارد و نه به آن اندازه بد است که Meme ها آن را نشان داده اند، حتی بدتر از آن، پس از پنج سال کار و آماده سازی زمینه برای بازی های بیشتر، اندرومدا به نقطه ای رسیده بود که بازی حتی DLC داستان را نداشت.

اکتبر 2017 – EA استودیوی Visceral را تعطیل میکند و  بازی Star Wars جدیدش را از بین می برد.

به سرعت پس از این سقوط، EA با تعطیل کردن کار کمپانی Visceral همگان را شوکه کرد.استودیوی Dead Space در حال کار بر روی یک بازی فوق العاده برجسته  از سری Star Wars تحت عملکرد Amy Hennig از Uncharted با کمک جید ریموند از Assassin’s Creed بود. مطمئنا به روایت گفته می شود که EA یک قاتل استودیویی است و کار چندین توسعه دهنده دیگر را قبل از Visceral از Maxis تا Westwood .. کنسل کرده است.

Kotaku نگاه دقیقی به مشکلاتی که با بازی Star Wars و Visceral به وجود آمد داشت. اما تصمیم اینکه دقیقا چه کسی را می توان سرزنش کرد دشوار است،به نظر می رسدگزینه های زیادی وجود دارد. مقاله حاصل حاوی نکاتی است که سبب ضعف در انگیزه های EA می شود:

“یکی از افرادی که در Ragtag مشغول به کار بودند، گفت:” [امی هنیگ] این سخنرانی های عظیم را در مورد داستان و تم بازی به شما داده بود. ” مدیران EA در پاسخ گفتند تیم FIFA Ultimate یک میلیارد دلار در سال تولید می کند. نسخه ی نهایی شما چیست؟

اما اظهارات دیگری نیز مانند این است:

یکی از کارمندان Visceral گفت: “من فکر می کنم EA بیش از حد به مهلت و روحیه داد.” “اگر هر چیزی خراب بود، EA قاعدتا این پروژه را باید قبلا لغو می کرد. من فکر می کنم Söderlund و آنها زیادی مهربان بودند، فرصت های زیادی را به ما دادند. ”

این یک وضعیت دشوار است، اما نتیجه نهایی چیزی جز فاجعه ای برای همگان درگیر مساله نبود، مهم نیست که تقصیر چه کسی است.

Battlefront 2 EA

نوامبر 2017 – Battlefront 2 Loot Box 

در حالی که این دو داستان دیگر در پرده ای از شبهه قرار دارند، نحوه ی برخورد  EA با Starwars Battlefront 2 و لوت باکس ها همچنان بدتر از حد معمول است. این بدترین چیزی است که من تا به حال در یک بازی AAA دیده ام.

بر اساس گزارشات بازیچی درسی که EA از Battlefront 1 آموخته بود این بود که بازیکنان دوست نداشتند این بازی توسط بسته های الحاقی پولی(DLC PACKS) اشباع شود، به طوری که آنها به محتوای اصلی بازی برای BF2 پرداختند، DLC های آینده را رایگان کردند و تصمیم گرفتند که لوت باکس ها را به جای در آمد خود قرار دهند.

امااین کمپانی در عین حال می توانست با سیستمی مانند Overwatch کار کند، اما در عوض، ایده این بود که به طور مستقیم لوت باکس ها هسته ی سیستم پیشرفت بازی شوند، و همچنین در گذشته تر ، ارتقاء هایی را ارائه می داد که تقویت خالص قوا بود. X٪ به آسیب، سرعت آتش، و ..یک دسته از آمارهای دیگر که هیچگونه کسب و کاری در این گونه بازیها که تلاش میکنند تا تعادل را میان بازیکنان حفظ کنند نداشته است.

حتی پس از تغییرات بتای سطح بالا مشکلات باقی ماند. لوت باکس ها نکته ی اصلی یشرقت هستند، کارت های Star دارای قدرت بالا و در نتیجه ارتقاء مداوم هستند و از لحاظ فنی می توان(به خوبی برای بازی) با پول واقعی آنها را خریداری کرد که این فقط باعث می شود همه چیز بدتر شود. این واقعا سیستمی ناکارآمد از لوت باکس است که من در عنوانی غیر موبایل دیده ام و واقعا وضعیتی مهلک در وضعیت کنونی صنعت است.

 

مشکل این است که این اختلاف به نفع طرفداران تند و زننده در رسانه های اجتماعی تبدیل شده است تا توسعه دهندگان EA را تهدید به نابودی کنند.یا شخصا آنها را مورد آزار و اذیت قرار دهد. این به طور کامل پاسخ اشتباه است،طرفداران آزاد هستند که خشم خود را به سوی یک شرکت غول پیکر بفرستند،و یا به طور انحصاری افراد را هدف قرار دهند، نباید به هر دلیلی انجام شود. با نگاهی بر تمام این ها میفهمیم،این اتقاق ها در صنعت بازی ممکن است و نشان می دهد که چقدر طرفداران هنوز نیاز به رشد دارند.

اوه، و یه چیز دیگه:

سهام EA در سال جاری 47 درصد افزایش یافته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

بستن
بستن