آموزش

آموزش انتقال دیتا به Xbox one

آموزش انتقال دیتا به XBOX

سلام به همه بازیچی های عزیز با یکی دیگر از مقاله های بخش آموزش در خدمت شما هستیم  امروز قصد داریم تا نحوه انتقال دیتا به کنسول XBOX One را به شما بازیچی ها یاد بدیم.

نیاز به انتقال

در درجه اول شاید این سوال پیش بیاد که دانلود با استفاده از خود کنسول چه ایرادی دارد و اصلا چرا باید چنین چیزی را یاد بگیریم ؟

جواب سوال اینجاست که بسیاری از بازیچی ها از اینترنت های با محدودیت حجم یا سرعت استفاده میکنند و یا برای دانلود دیتا بازیهای مربوطه شب بیداری، یا مشقت زیادی میکشند. نکته مهم اینکه هزینه خرید دیتا بازیها بسیار کمتر از هزینه دانلود آنها است(برای بازیچی هایی که اینترنت حجمی استفاده میکنند) همچنین سایت های  ایرانی جدیدی که دیتا بازیها را با قیمت بسیار پایین عرضه میکنند با توجه به کم نشدن حجم مصرفی جهت دانلود یا کمتر مصرف شدن آن، صرف اقتصادی بسیار بیشتری دارند. لذا بازیچی تصمیم گرفته است آموزش کامل و جامعی جهت این امر برای شما عزیزان قرار دهد. ضمن آنکه آموزش کامل و جامع بابت این موضوع، بسیار سخت بدست می آید از همین رو امیدواریم کمک کوچکی به بازیچی های طرفدار XBOX کرده باشیم.

مرحله اول

1- ابتدا دیتا بازی را که قصد انتقال آن به Xbox داریم را دانلود میکنیم. دیتا بازیها با یک سرچ بسیار ساده، چه در سایت های داخلی و چه خارجی پیدا میکنید. پیشنهاد ما این است اگر محدودیت حجم دارید حتما از سایت های داخلی استفاده کنید.

مرحله دوم

2-  فایل بازی را حالت فشرده خارج کنید. اسم فایلی که مشاهده خواهید کرد با اسم فایلی که در ایکس باکس قابل شناسایی است تفاوت  دارد. نکته اینجاست که وقتی شما دیتای یک بازی را از ایکس باکس داخل هارد کپی میکنید 2 عدد فایل ساخته میشود،  یک فایل با حجمش بسیار بالا و یک فایل کم حجم با پسوند XVI که مخصوص همان بازی است . در اینجا کار ما این است تا اسم آن فایلی که توسط XBOX ساخته میشود را پیدا کنیم.

مرحله سوم

3-  در این مرحله شما به یک هارد اکسترنال احتیاج دارید تا به XBOX متصل کنید. هارد را وصل کنید و منتظر بمانید تا دستگاه آن را بشناسد سپس وارد My game and app بشوید.

مرحله چهارم

4-  در مرحله بعد قصد داریم تا اسم فایلی که گفتیم را بدست آوریم. پس به همین خاطر از شبکه Xbox live بازی را دانلود میکنیم اجازه میدهیم تا چند مگ از بازی دانلود شود. سپس دانلود را متوقف ( Pause installation) میکنیم. نکته اینجاست، زمانی که هارد را به XBOX وصل کنید به صورت پیش فرض دیتای بازی روی هارد دانلود خواهد شد.

مرحله پنجم

5-  در این مرحله از محیط My game and app خارج شوید و هارد را جدا کنید. با استفاده از نرم افزار XBOX Drive Convertor هارد را به لپتاپ و یا کامپیوتر شخصی خود وصل کنید تا سیستم آن را بشناسد. ( با توجه تفاوت فرمت مورد استفاده کنسول، حتما باید از این نرم افزار استفاده کنید تا هارد شناخته شود)

برنامه را از اینجا دانلود کنید

مرحله ششم

6-  بعد از اتصال هارد به سیستم مشاهده خواهید کرد سه  فایل بر روی هارد ساخته شده است یکیش فایل با حجم بالا همان دیتای بازی ما است و  فایل دوم همان فایل XVI مورد نظر هست که دقیقا اسمی مشابه با دیتای بازی داره . سومین فایل دارای یک اسم طولانی است و ما کاری با آن نداریم. شاید تعجب کنید با اینکه تنها چند مگ از بازی را دانلود کردید اما فضای زیادی از هارد پر شده. این به دلیل ساختار فایلی است که از هارد برای کنسول استفاده میکنید و توسط  کنسول ایجاد میشود .

مرحله هفتم

7-  در این مرحله باید اسم فایل رو دقیقا کپی کنید و فایلی که از قبل تحت عنوان دیتای بازی دانلود کرده بودید را به آن اسم تغییر دهید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان داخل اسم فایل نباید نقطه ای باشد. در غبر این صورت توسط کنسول Xbox  شناخته نخواهد شد.

مرحله هشتم

8- حالا باید فایلی که دانلود کردید و اسم آن را هم عوض کردید را بر روی هارد داخل روت کپی کنید. به هیچ عنوان قبل از اینکه فایل را کپی کنید، چیزی را از روی هارد پاک نکنید. منتظر بمانید تا فایل به طور کامل داخل هارد کپی بشه.   سپس به غیر از فایل اصلی با حجم بالا هرچیز دیگری که داخل هارد است را پاک میکنیم.  پس در نهایت یک فایل با حجم زیاد که همون دیتای بازی مورد نظر است داخل هارد باقی میماند.

مرحله نهم

9- زمانی که فایل در حال کپی شدن داخل هارد است. به  قسمت my games and apps بروید و یک بار دیگر اجازه تا مقداری  از بازی مورد نظر داخل کنسول XBOX  دانلود شود و مجددا دانلود رو دوباره متوقف (Pause installation) کنید.

مرحله دهم

10-  اکنون هارد را به ایکس باکس وصل کنید و منتظر بمانید تا پیغام external storage ready ظاهر شود. وارد قسمت  my games and apps  شوید.  در قسمت Games مشاهده میکنید که دیتای بازی با همون حجم مورد نظر شناخته شده است.  که این امر مستلزم آن است که دستگاه شما اینترنت وصل باشد.

مرحله یازدهم

11-  دانلودی که بر روی XBOX انجام دادید را کنسل کنید و بعد فایل شناخته شده بر روی هارد اکسترنال را به داخل هارد ایکس باکس کپی کنید. برای اینکار به روی نشان بازی داخل هارد اکسترنال بروید و با زدن دکمه menu گزینه manage game را انتخاب کنید.

بر روی بازی مورد نظر  Menu و سپس گزینه Copy را انتخاب کنید تا عملبات انتقال شروع بشه. مشاهده میکنید که بعد از گذشت چندین گیگ از کپی بازی پیغام Ready to start نشان داده میشود. اما حتما صبر کنید تا بازی به صورت کامل بر روی کنسول کپی شود .

مرحله دوازدهم

12-  بعد از اتمام کپی، از my game and app خارج شوید و هارد را از دستگاه جدا کنید. بعد از اینکه بازی کپی شده وقتی اونو اجرا کردید پیغام آپدیت بازی رو مشاهده میکنید که این مقدار دقیقا همون مقدار اختلاف دیتای دانلود شده با دیتای اصلی بازی است که بعد از دانلود این مقدار دیتا میتوانید بازی را اجرا کنید و لذت ببرید.

تا آموزش هایی دیگر بازیچی باشید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *