آموزش, مقالات, نقد و بررسی

آموزش اضافه کردن بازی به استیم

Steam

استیم بهترین مکان برای بازیچی های کامپیوتر هست شما میتوانید در استیم هر بازی ای که بخواهید را اضافه کنید و از بازی کردن اون لذت ببرید .


خب در این قسمت میخوایم روش اضافه کردن بازی در استیم رو بهتون آموزش بدیم .برای اضافه کردن بازی در استیم ابتدا در صفحه ی اصلی استیم پایین سمت چپ روی گزینه add game کلیک میکنیم .
سپس سه تا گزینه نمایان میشود که همشونو واستون توضیح میدیم .
ابتدا میریم سراغ گزینه سوم یا آخر  که کاربردی ترین شیوه برای اضافه کردن یک بازی به لیست بازی های استیم هست به اسم  browse steam store for games برای زمانیست که شما میخواید یه بازی را از داخل خود پلتفرم استیم دانلود و نصب کنید وقتی روی گزینه سوم کلیک کنید پنجره ی  فروشگاه استیم برای شما باز میشود که از آن میتونید به راحتی هر بازی که میخواهید به استیم خود اضافه کنید .فروشگاه استیم بزرگترین فروشگاه برای بازی های کامپیوتریست . شما میتوانید داخل این فروشگاه انواع مختلف بازی ها را پیدا کنید این  فروشگاه پر از بازی های رایگان است که میتوانید به استیم خود اضافه کنید .

شما برای دست یابی به منوی بازی های رایگان استیم باید در صفحه ی  store در بالای صفحه روی گزینه ی games و سپس روی گزینه ی free to play کلیک کنید .
با این کار شما وارد قسمت بازی های رایگان استیم میشوید که بهترین جا برای بازیچی هاست  شما در این صفحه هر بازی رایگانی که خواستید میتوانید دانلود کرده و به لیست بازی های استیم خود اضافه کنید و بازی کنید .

حالا شیوه ی نصب و دانلود بازی های رایگان استیم رو براتون توضیح میدیم .


روی بازی مورد نظر کلیک کرده  سپس پنجره ای مثل پنجره ی زیر برای شما باز میشود در این پنجره شما باید روی گزینه ی  play game کلیک کنید .

سپس در پنجره ای که اکنون  باز شده است میتوانید مسیر نصب بازی را انتخاب کنید سپس روی گزینه  next کلیک کنید .


سپس در این پنجره  استیم شروع به آماده سازی فایل های بازی برای دانلود میکند وقتی آماده سازی تموم شد روی گزینه ی  finish کلیک کنید.


تا بازی به صورت اتوماتیک شروع به دانلود شدن کند و به لیست بازی های شما در استیم اضافه شود . حالا میتوانید با رفتن به پنجره ی  library وارد بازی خود بشید و از بازی کردن لذت ببرید .

سپس نوبت به بازی های پولی استیم میرسد که در آینده در یک مقاله آموزش کامل خرید بازی از استیم رو براتون قرار میدیم . حالا میریم  سراغ گزینه اول به اسم add a non steam game که  برای زمانیست که شما یه بازی رو روی سیستم خودتون نصب شده دارید و فقط میخواهید اون بازی رو به لیست بازی های استیم تون اضافه کنید .

وقتی روی این گزینه کلیک میکنید این صفحه نمایان میشود .


شما از طریق این صفحه میتونید از لیست برنامه های نصبی سیستم تون بازی مورد نظر خودتونو پیدا کرده و تیک بغل اسم اون بازی را زده و سپس روی گزینه ی add selected program  کلیک کرده حالا میتونید با رفتن به صفحه ی library ببینید که بازی مدنظر شما به لیست بازی هاتون اضافه شده .


در آخر هم گزینه دوم add game رو بهتون توضیح میدیم  به اسم activate a product on steam برای بازی هایی است که از جاهای مختلف خریداری میکنید مانند سایت آمازون شما وقتی از سایتی یک بازی را به صورت دیجیتال میخرید اون سایت به شما یک کد میدهد که با استفاده از آن کد میتوانید بازی را به استیم خود اضافه کنید .

وقتی روی این گزینه کلیک میکنید پنجره ی زیر نمایان میشود شما باید روی گزینه ی  next کلیک کنید .


سپس این پنجره را مشاهده میکنید و باید روی گزینه ی  I AGREE کلیک کنید .


سپس در این پنجره باید کدی که از سایتی که بازی را خریدید وارد کنید و گزینه next  را کلیک کنید .

ممنون از این که مطالعه کردید به زودی ادامه آموزش هم براتون قرار میدیم .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *